Prywatnie

Tak to się zaczęło...

„Dwa najważniejsze dni w Twoim życiu, to dzień w którym się urodziłeś, i dzień, w którym odkryłeś po co”

                                /Mark Twain/

Całe moje dotychczasowe życie szukałam odpowiedzi na pytanie po co żyję, czy mam w sobie jakąś wartość do przekazania światu, coś dzięki czemu mogę uczynić część tego świata lepszym? Szukałam „czegoś”, dzięki czemu będę mogła czuć się spełniona, a każdy dzień będzie dla mnie realizacją siebie i swojej pasji, a nie tylko codzienną nudną rutyną. Szukałam tego, co mnie uskrzydla.

Szukałam to właściwe słowo – szłam różnymi drogami, często na około, bo zamiast słuchać siebie – słuchałam innych. Niejednokrotnie błądziłam, obserwując jak żyją inni, usiłując wtapiać się w tłum, robiąc to co oni, bo skoro oni są szczęśliwi, ja też mogę. Nie wiedziałam wtedy, że często są to pozory, rzeczy robione na pokaz- „pod publikę.”

Sporo czasu minęło, kosztowało mnie to dużo determinacji i częstej frustracji. Cały czas szłam, doświadczałam swoich małych i większych sukcesów, ale częściej jednak porażek, które podcinały mi skrzydła–  mimo to, nadal szłam. Były to małe kroki, albo wielkie susy, często przymusowy postój z braku sił.

Pracowałam w różnych częściach Polski- Kraków, Chrzanów, Warszawa,  ponownie Kraków, Szczecin i ponownie Warszawa- niekończący się kalejdoskop wrażeń i nowych doświadczeń. Nie byłam z siebie zadowolona patrząc na moje niezdecydowanie i ciągłe poszukiwania swojej drogi,
a tylko dlatego, że dopuszczałam do siebie opinie innych osób-  pozwalałam sobie podcinać skrzydła.

A Ty? Jakimi ludźmi się otaczasz? Takimi, którzy Cię uskrzydlają czy trzymają nożyczki i skutecznie podcinają skrzydła? Czy takimi, co powoli wyrywają piórko po piórku, bo sami nie potrafią latać, a Twoje pomysły są dla nich zbyt odlotowe? A co jeśli….

„Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach.”

                                                                         /Stanisław Lem „Fiasko”/

Dzisiaj moja podróż nadal trwa, zmieniło się jednak najważniejsze – idę już swoją drogą. Moje trudności – to zdobyte doświadczenie i postrzegam je jako lekcje od życia, coś, dzięki czemu wzrastam i każdego dnia mogę więcej, lepiej i ze zdwojoną siłą. To ode mnie zależy w jaki sposób patrzę na to, co przychodzi- w kategorii wyzwań, czy problemów.

Dzięki tym doświadczeniom sporo się nauczyłam, doświadczyłam, a teraz chcę, żebyście Wy, młodzi ludzie mogli zainteresować się sobą na tyle, żeby odkryć to, co Was uskrzydla i nadaje Waszemu życiu sens.

Każdy ma swoją drogę i swoje życie do przeżycia. Jeżeli chcesz ją odkryć, chcesz dowiedzieć się o sobie więcej, m.in. jak odszukać pasję, jak zadbać o dobre relacje z ludźmi, podnieść poczucie własnej wartości, określić co Cię motywuje, co Cię inspiruje, co DODAJE CI SKRZYDEŁ to mój autorski program ROZWIŃ SKRZYDŁA jest dla Ciebie.

Każdy ma skrzydła i koniec. Każdy ma swoje zadanie do wykonania na tym świecie i koniec. Nie każdy jednak o tym wie. Już dzisiaj zatrzymaj się na chwilę i zobacz – co w Twoim życiu jest na tyle dobre, że chciałbyś to zatrzymać – tutaj zaczynamy.

To wszystko ma dla mnie głęboki sens. Życie każdego z nas ma sens. Odkryjmy go wspólnie.

ROZWIŃ SKRZYDŁA to program z młodzieżą, o młodzieży i dla młodzieży. To grupa ludzi, której przyświeca wspólny cel, ale różne drogi do jego osiągnięcia. Każdy młody człowiek w bezpiecznej atmosferze małej grupy może poznawać, doświadczać, odkrywać i kształtować siebie. Grupa daje możliwość bycia z osobami, którzy mają podobnie… podobnie poszukują, podobnie czują, wyznają podobne wartości, mają swoje cele, marzenia…

Dzięki uczestnictwu w tej grupie polecisz na swoich skrzydłach w to, co Cię uszczęśliwia, mając nowe zasoby- zasoby w postaci relacji z grupą ludzi, którzy byli z Tobą w tym czasie.

Leave a Comment

Previous Post:

Next Post: