Konsultacje online dla rodziców

„Nigdy nie popełniliśmy błędu i nie popełnimy. Jedynie robiliśmy rzeczy, których byśmy nie zrobili, gdybyśmy wiedzieli to, co wiemy dziś”

/Marshall Rosenberg/

Drogi rodzicu,

możesz pomóc swojemu dziecku w trudnościach, które przeżywa w relacjach społecznych, szkolnych, a także rodzinnych. Możesz również pomóc sobie nie zostając z trudnościami sam. Podczas konsultacji omówimy wyzwania, przed którymi stoisz oraz ustalimy strategię działań.

Konsultacje trwają 50 minut.

Wierzę, że nie ma ludzi, którzy by nie potrafili się komunikować…. Często, przyczyną, że problem istnieje są powielane przez nas schematy reagowania. Ciągłe stosowanie tego nieefektywnego rozwiązania, które być może kiedyś pomagało, teraz wzmacnia trudności i staje się kością niezgody.

Zapraszam do rozmowy.

A tym czasem podczas rozmów z Waszym dorastającym Skarbem zwróćcie uwagę na to, w jaki sposób rozpoczynacie rozmowę, jak ją prowadzicie, jak zapewniacie przestrzeń (gdzie się ona odbywa, czy dobrze słyszycie siebie na wzajem (nie potrzebujecie do siebie krzyczeć), czy jest z Wami ktoś, kogo nie powinno być przy tej rozmowie), czy macie wystarczającą ilość czasu i możliwości (zasoby) do przeprowadzenia swobodnej wymiany zdań, czyli nie jesteście głodni, czy też wyprowadzeni z równowagi przez zupełnie inne sytuacje nie związane z Waszym dzieckiem albo stoicie w korku w napięciu, że nie zdążycie na umówione spotkanie… Po prostu zadbajcie o siebie na wzajem. 

A poniżej fragment  mojego ebooka, a w nim bariery, które młodzi ludzi najczęściej wymieniają, jako coś, co zakłóca im rozmowę z Wami.